מיני בר בעל תהליך אוסמוזה הפוכה

מה זה אוסמוזה הפוכה?

מדובר בתהליך התפלה ייחודי, אשר מאפשר לבצע את הלא-יאמן – להתפיל מי ביוב ולהפוך אותם ממים עכורים כפי שהם מוכרים לכל אחד – למי שתייה לכל דבר, נקיים לחלוטין. תהליך יחיד מסוגו זה ניתן לבצע ברוב הקולרים ומתקני המים בארץ.

שני סוגי התקנות של מיני בר

ניתן לבצע שני סוגים של התקנות מיני בר: הראשונה, מחברת את המיני בר לברז המים הקרוב ביותר. זו התקנה ללא אוסמוזה הפוכה. החיבור של המיני בר נעשה רק על ידי אנשי מקצוע מוסמכים מטעם חברת המיני בר. ההתקנה מתבצעת כך – הם קודחים באופן זהיר בשיש המטבח כדי להגיע לצינור, ושם מחברים את המיני בר. בדרך זו ניתן לסנן מים, אך הדבר נעשה על ידי פילטרים שיש לנקות ולתחזק מידי כמה זמן.

ההתקנה השניה היא התקנת מיני בר אשר מחובר באופן ישיר לנקודת ביוב. גם כאן יש לבצע קידוחים – על ידי אנשי מקצוע בלבד. לאחר ההתקנה, המנגנון במיני בר מבצע התפלה על ידי תהליך של דיפוזיה של מי ביוב אשר מטוהרים במהירות רבה, ומאפשרים להינות ממים אשר הינם צלולים ונקיים לחלוטין. תהליך התפלה זה של האוסמוזה ההפוכה נחשב לטוב ביותר מסוגו כיום, ומשתמשים בו גם בעבור התפלה של מי מלח למפעלים גדולים.

יתרונות

היתרון הגדול ביותר של מיני בר בעל מנגנון אוסמוזה הפוכה הוא שאין צורך לנקות את המסננים שלו בתדירות גבוהה כמו במיני בר בלי תהליך אוסמוזה הפוכה. נוסף לכך, בזכות ההתפלה, ישנה אפשרות ליהנות ממים נקיים וזולים כל השנה – וכך לחסוך סכום משמעותי שהיה מתבזבז על קניית מים מינרליים. לבסוף חשוב לציין כי תהליך האוסמוזה ההפוכה אינו יקר במיוחד וניתן לרכוש מיני בר מסוג זה במחיר שווה לכל נפש.

חסרונות

החיסרון העיקרי של מיני בר בתהליך האוסמוזה ההפוכה הוא שההתקנה שלו דורשת זמן רב יותר מאשר התקנה סטנדרטית של מיני בר. עם זאת, זהו חיסרון חד פעמי, ומרגע שמסתיימת ההתקנה – המים זורמים במשך כל השנה!

טואול בניית אתרים